14.9 C
Pitești
16 mart. 2025

Pe ce bani pleacă Ișfan la Craiova

În aceste momente patronul Universității Craiova se află la Pitești, la Clubul FC Argeș, unde perfectează primul transfer-bombă din mercato: Alexandru Ișfan este vândut de FC Argeș Universității Craiova, pe 650.000 euro. Clubul argeșean va primi și un plus de 20% la un eventual transfer la altă echipă.

Patru goluri și patru pase decisive a reușit în acest sezon jucătorul de numai 22 de ani. Ișfan este născut la Mioveni, unde a și jucat dar a fost transferat la FC Argeș, după care clubul piteștean a cumpărat și partea de 45% din drepturile federative ale jucătorului, care aparțineau celor de la Mioveni, Ișfan devenind integral jucătorul celor de la FC Argeș.

Ișfan a fost dorit și de alte formații puternice din campionat, dar Craiova a insustat cel mai mult cu oferta.

În ultima vreme, talentul lui Ișfan pe care mulți dintre suporterii alb-violeți îl apreciau, nu prea s-a mai văzut pe teren. Dar poate îl face Craiova să joace la adevărata valoare… Mult succes!

Related Articles

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!

URMĂREȘTE-NE PE REȚELELE SOCIALE

52,300FaniÎmi place
3,200AbonațiAbonați-vă

NOUTĂȚI

Mentenanta site, Administrare site Realizare site Wordpress, Mentenanta site, Wordpress