7.6 C
Pitești
23 mart. 2025

Meci greu la malul mării

FC Argeș se pregătește de o nouă partidă în campionat, tocmai la malul mării. Elevii lui Andrei Prepeliță vor juca duminică, de la ora 18.30, în deplasare, cu Farul Constanța, în cadrul etapei a zecea din Superligă.

Punctele puse în joc sunt foarte importante pentru ambele echipe. Înaintea acestui duel, atât constănțenii, cât și argeșenii nu au un moral strălucit, deoarece vin după înfrângerile cu Universitatea Craiova, respectiv FC Hermannstadt. După nouă runde jucate din acest tur de campionat, Farul se situează pe locul 3, cu 18 puncte, cu trei mai puțin decât liderul Rapid, iar FC Argeș ocupă locul 6, cu 13 puncte. Alb-violeții își doresc să repete evoluția din sezonul trecut, când au reușit să plece cu toate punctele, printr-un gol marcat de Latovlevici, în finalul partidei.

În ultimele două întâlniri cu constănțenii, din play-off, FC Argeș a pierdut ambele întâlniri, cu 2-0 pe teren propriu, pe 9 aprilie și cu 1-0, la Ovidiu, pe 14 mai.

Partida va fi condusă de centralul Florin Andrei din Târgu Mureș.

Related Articles

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!

URMĂREȘTE-NE PE REȚELELE SOCIALE

52,300FaniÎmi place
3,200AbonațiAbonați-vă

NOUTĂȚI

Mentenanta site, Administrare site Realizare site Wordpress, Mentenanta site, Wordpress