10.1 C
Pitești
21 apr. 2025

La Ștefănești, caravana lui Moș Crăciun a fost o încântare pentru copii

În ajunul Crăciunului, la Ștefănești, sute de copii au înconjurat caravana lui Moș Crăciun, anunțată din timp, de către primarul Nicolae Velcea, că va veni. Și a venit, la ora fixată, cu un cal alb (renii nu au avut suficientă zăpadă!). Moșul îmbrăcat într-un roșu strălucitor, însoțit de cele două ajutoare ale sale – două tinere Elf și cu alaiul după el, a fost vedetă în Ștefănești.

 

Bucuria a fost imensă pentru copiii din Ștefănești, care s-au ținut după caravana moșului și au primit fiecare câte un pachet de la el.

În spatele acestei acțiuni stă o idee și munca mai multor oameni, coordonați de primar, care s-au ocupat de pregătirea minuțioasă a evenimentului. Dacă nu te implici, n-are cum să-ți iasă așa de bine.

 

Related Articles

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!

URMĂREȘTE-NE PE REȚELELE SOCIALE

52,300FaniÎmi place
3,200AbonațiAbonați-vă

NOUTĂȚI

Mentenanta site, Administrare site Realizare site Wordpress, Mentenanta site, Wordpress