Misiune foarte grea pentru FC Argeș, astăzi, în deplasare, în cadrul etapei a 12-a din Superligă. Elevii lui Andrei Prepeliță se pregătesc de duelul cu FCSB, care va începe la ora 21.30.
Va fi un meci între echipele care au dezamăgit în ultima vreme. Prepeliţă îşi doreşte ca elevii săi să-şi revină după cele trei înfrângeri consecutine: în fața echipelor FC Hermannstadt, Farul Constanța și CFR Cluj, dar ştie că nici FCSB nu o duce tocmai bine. „Avem un meci dificil, cu o echipă al cărei parcurs nu a fost tocmai cel aşteptat. FCSB are un lot bun şi a mai făcut transferuri, va avea şi publicul alături. Nici noi nu trecem printr-o perioadă foarte bună, avem trei eşecuri consecutive, muncim pentru a ieşi din această situaţie; este cert că ne dorim să obţinem un rezultat pozitiv”.
Revine Bertrand
Tehnicianul piteștenilor nu se confruntă cu probleme medicale. Va reveni Dorian Bertrand, care a fost o perioadă accidentat. Va fi prezent în lot şi Alexandru Işfan, după ce a fost convocat la naţionala Under 21.
Înaintea jocului din această seară, FC Argeș ocupă locul 11, cu 13 puncte, în timp ce gazdele se află pe 14, cu doar 8 puncte.