8 C
Pitești
20 mart. 2025

Accident la Albești cu 4 victime

Accident la Albești

DN 7C, comuna Albeștii de Argeș, accident rutier, un autoturism intrat într-un cap de pod.

Intervin pompierii cu o autospecială de stingere, o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat și un echipaj de terapie intensivă mobilă.

Forțe prezente la locul solicitării: un echipaj de Terapie Intensivă Mobilă, o autospecială transport victime multiple, o autospecială de stingere cu apă și spumă și două echipaje SAJ.

În momentul ajungerii forțelor de intervenție la locul solicitării, acestea au identificat o persoană încarcerată, pentru care a fost necesară efectuarea manevrelor de descarcerare.

Până în momentul de față au fost identificate patru victime, conștiente, cooperante, preluate de echipajele medicale.

Echipajele SAJ vor transporta la spital două victime cu vârstele aproximative de 45 și 53 de ani.

Autospeciala de transport victime multiple (ATPVM) va transporta la spital două victime. Este vorba despre un minor în vârstă de aproximativ cinci ani, care prezintă suspiciune de fractură la membrul superior drept și o persoană de sex masculin, în vârstă de circa 60 de ani, care a suferit un traumatism cranio-cerebral.

Polițiștii Biroului Rutier Curtea de Argeș sunt de asemenea la fața locului pentru cercetări.

UPDATE: Din verificările preliminare, efectuate de polițiștii Biroului Rutier Curtea de Argeș, s-a stabilit că o femeie de 27 de ani, din Albeștii de Argeș, care conducea un autoturism pe DN 7C, pe raza localității de domiciliu, din direcția Albeștii de Argeș spre Arefu, în împrejurări care vor fi stabilite din cercetări, a ieșit în afara părții carosabile, intrând în coliziune cu un cap de pod.

În urma evenimentului rutier, toți ocupanții autovehiculului au fost transportați la spital pentru investigații medicale, respectiv conducătoarea auto și pasagerul dreapta față, bărbat de 45 de ani, din Corbeni, precum și pasagerii spate: bărbat de 60 de ani, femeie de 53 de ani, ambii din Corbeni, și două minore de 4 și de 2 ani. În urma investigațiilor medicale a rezultat că minora de 2 ani nu a suferit leziuni.

Conducătoarea auto a fost testată cu aparatul etilotest, rezultând că nu a consumat alcool.

În cauză a fost întocmit dosar penal conform art. 196 din Codul Penal, iar verificările continuă, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul rutier a avut loc.

Related Articles

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!

URMĂREȘTE-NE PE REȚELELE SOCIALE

52,300FaniÎmi place
3,200AbonațiAbonați-vă

NOUTĂȚI

Mentenanta site, Administrare site Realizare site Wordpress, Mentenanta site, Wordpress